Rubriky
Slaný

Rozjasněte svůj interiér žlutým vlněným kobercem Dahlia od Flair Rugs v rozměru 290×200 cm

Pořiďte svému interiéru designový prvek v podobě originálního koberce od značky Flair Rugs. Žlutá barva koberce Dahlia rozjasní každý prostor a dodá mu na energii a unikátním vzhledu. Určitě nečekejte a vyberte si tento kousek, který mimochodem vyrobili velmi kvalitně.

Protiskluzová podložka pod koberec

Pod koberec použijte protiskluzovou podložku, která vám pomůže udržet koberec na místě. Tato podložka zároveň poskytne dodatečnou ochranu tvrdým podlahám a zabrání poškození koberece při jeho pohybu.

Otevření a použití koberce

Po otevření vyrolujte koberec a před položením jej nechte 24 hodin v teplé místnosti. To pomůže snížit vrásky a zkroucení z balení. Malá ztráta vláken je u nového koberce normální. Při přibaleném poukazu můžete koberce vrátit a vyměnit.

Použití čistících prostředků

Před použitím jakýchkoli čisticích prostředků na koberec nejprve otestujte stálost barev na nenápadném místě. Pokud nebudete opatrní, můžete čistícím prostředkem poškodit koberec natolik, že bude nepoužitelný. Proto doporučujeme ověřit si stálost barev.

Odstraňování volných nití

Netahejte za žádné uvolněné nitě – volné nitě opatrně odstřihněte nůžkami, abyste je odstranili. Pokud budete tahat za uvolněnou nit, může se celá část koberce rozpadnout a vzniknou tak díry. Uvolněné niti by vás neměly ničím rušit, stačí je jednoduše oříznout.

Vyhněte se slunečnímu záření a pravidelně otáčejte koberec

Vyhněte se dlouhodobému vystavení přímému slunečnímu záření, protože to může způsobit vyblednutí některých barviv. Pravidelně svůj koberec otáčejte, abyste zajistili rovnoměrné opotřebení. Pokud budete koberec otáčet, nebudete jednu část koberce přetěžovat a zároveň zajistíte, že se bude rovnoměrně opotřebovávat.

Čištění koberce

Rozlité látky okamžitě očistěte odsáváním čistým suchým bílým hadříkem – nedrhněte. Pokud na koberec spadne třeba čokoláda, okamžitě ji setřete a následně dočistěte vhodným čistícím prostředkem pro koberce.

Latex v koberci

Při výrobě tohoto koberce je použit latex, což zajistí, že koberec bude pevný a nedeformovatelný. Latex je kvalitní materiál, ze kterého je možné vyrábět koberce, matrace i jiné výrobky. V tomto koberci zajistí, že koberec bude mít správnou konzistenci a snadno se bude udržovat.

Vysávání koberce

Koberec můžete opatrně vysávat pomocí podlahového nebo kartáčového nástavce. Pokud na koberci zůstaly vlákna, můžete je jednoduše odstranit s pomocí vysavače. Takto jednoduché údržbě sebe samotné máte pošetilejší pocit, že koberec bude vypadat stále jako nový.

T